Best General Business Companies in Albania

Looking for Best General Business in Albania? Find the list of Top Best General Business Companies in Albania on our business directory. Best General Business Companies near me.
Looking for Best General Business in Albania? Find the list of Top Best General Business Companies in Albania on our business directory. Best General Business Companies near me.
We found 4,131 companies

Ambasada Spanjolle / Spanish Embassy

Rruga Skenderbej, Nr. 43, Tirana
Representación Diplomática del Reino de España en Albania
 Verified  Updated
1

Anna Tours Interlines

Bulevardi Zogu I, Nr. 54, Perballe Farmacise Se Nates, Tirana
Anna Tours Interlines daily regular line Tirana - Athens-Tirana (Piraeus) with new vehicles, comfortable and safe.
 Verified  Updated
2

Autopasion SH.A

Autostrada Tirane - Durres Km 1, Prane Spitalit Hygeia, Tirana
Autopasioni permban produktet me te reja ne treg per te gjith llojet e mjeteve.
 Verified  Updated
3

Doan Glass

Kombinati Metalurgjik Km 2, Elbasan
Perpunim xhami Temperim Laminin Fasada Low-E Te gjitha llojet e xhamave Me shumic xhama qeramik per oxhaqe
 Verified  Updated
4

Eno - TD Sh.p.k

Autostrada Tirane - Durres Km 16, Marikaj, Tirana
Shoqeria Eno T.D Shpk eshte themeluar ne vitin 2006.Shoqeria merret me aktivitet Tregt
 Verified  Updated
5

Pascucci Café

Lagjia 14, Shkozet, Durres
Pascucci nuk është vetëm sinonim i përzierjeve të kafesë. por u ofron klientëve të saj një larmi të gjerë produktesh për tu shijuar në çdo kohë të ditës. Krenaria e gamës Pascucci janë pa dyshim përzi...
 Verified  Updated
6

SCANIA

Autostrada Tirane - Durres Km 9, Tirana
ALBASCAN TRUCK & BUSES sh.p.k ESHTE PERFAQESUES EKSKLUZIV NE SHQIPERI I : SCANIA: SJELLIM NE SHQIPERI MODELET ME TE REJA TE KAMIONEVE DHE AUTOBUZEVE SCANIA, SI DHE MODELE SIPAS KERKESES SE KLIENTEVE T...
 Verified  Updated
7

Tase Sh.p.k

Rruga E Kavajes, Condor Center, Tirana
Tase Group, established in Tirana in 1996, is a major spare parts distributing company, representing worldwide manufacturers certified by ISO. Our company is active in the fields of all kind of bearin...
 Verified  Updated
8

Amadeus Group Sh.a

Autostrada Tirane - Durres Km 3, Kashar, Tirana
Amadeus Group is the leading company in Balkans for the distribution, installation, maintenance, servicing and aftermarket of power supply products such as: Power Generators, Engines, Alternators, Die...
 Verified  Updated
9

Ambasada Turke / Turkish Embassy

Rruga E Elbasanit, Nr. 65, Tirana
Faqja Zyrtare Facebook e Ambasades se Republikes se Turqise ne Tirane, Türkiye Cumhuriyeti Tirana
 Verified  Updated
10

Ambasada Rumune / Rumanian Embassy

Rruga Pandeli Vangjeli, Nr. 15, Tirana
Ambasada asigură funcţia de reprezentare a României în Republica Albania. The Embassy ensures Romania’s representation function in the Republic of Albania.
 Verified  Updated
11

Areon

Rruga e Kavajes, Ish Parku i Autobuzave, Nd. 124, H. 2, Kp. 1023, Tirana
Shoqëria Benian Sh.a. është një shoqëri e specializuar në importin dhe tregtimin e autoaksesorëve dhe autokozmetikës. Shoqëria, e krijuar në vitin 1999 nga Anna dhe Arben Velija, e filloi veprimtarinë...
 Verified  Updated
12

Auto Tana

Rruga e Kavajes, P. 223, Sh. 3, Ap. 14, Tirana
Auto Tana ofron pjese kembimi per te gjitha llojet e makinave.
 Verified  Updated
13

Auto Kallugjeri

Rruga Dritan Hoxha, Nd. 147, Nr. 8, Kp. 2023, Laprake, Tirana
Auto Kallugjeri was established in 1994 with headquarters in Shkoder, Albania. This company is registered in Tirana District Court under all procedures set out in the relevant laws on commercial compa...
 Verified  Updated
14

Deutsch Color

Rruga Teodor Keko, Tirana
The company DEUTSCHCOLOR, upon the partnership with the company Delta Group, introduced in Albania one of the greatest investments in the sector of construction materials and paints in the South-easte...
 Verified  Updated
15

Drejtoria Rajonale E Sigurimeve Shoqerore / The Regional Directorate Of Socialsecurity

Rruga Muhamet Gjollesha, P. 62/1, Blloku Partizani, Prane Mozaikut Te Tiranes, Tirana
Faqja zyrtare në Facebook e Institutit të Sigurimeve Shoqërore.
 Verified  Updated
16

Martini Shpk

Rruga Vangjel Noti, Nr. 1, Tirana
Since 1994 Martini sh.p.k. invested in three aspects. A well organised work space, best available working technology, and a well trained and qualified staff. Focused on quality, we generate precise de...
 Verified  Updated
17

Novartis

Rruga Beqir Luga, P. i Ri, Kati Iii, Tirana
At Novartis US, our mission is to reimagine medicine and discover new ways to improve and extend people's lives. As a leading global medicines company, we use innovative science and digital technologi...
 Verified  Updated
18

Shtepia E Kushinetave

Rruga e Kavajes Nr. 223, Tirana
Ne jemi distributor te autorizuar te disa prej markave me cilsore te kushinetave ne tregun boteror si SKF, INA FAG dhe Timken
 Verified  Updated
19

SIGAL A.D, AGJENCI DOGANORE NE SHQIPERI / CUSTOMS AGENCIES IN ALBANIA

Vore - Fushe Kruje, Km 2, Dega E Doganes, Tirana
Agjencia Doganore SIGAL-AD është themeluar në vitin 2006, me një staf të dedikuar dhe profesional. Falë një eksperience shumëvjeçare, SIGAL-AD ofron asistencë të personalizuar për çdo subjekt tregtar,...
 Verified
20

Tibo TV

Bulevardi Gjergj Fishta, P. G&t, K. Ii, Tirana
TiBO is the largest Albanian IPTV/OTT platform distributing prime video content for Albanian audiences worldwide. TiBO collaborates with the largest Content providers to offer Albanian TV shows, Movie...
 Verified  Updated
21

Xhovani 4

Rruga Nacionale Shkoder - Hani i Hotit, Shkoder
Xhovani-4 u themelua ne vitin 1994.Kjo firme importon & exporton pllaka & paisje hidrosanitare te modeleve me te fundit dhe cilesise me te mire.Ka ekskluzivitetin e disa nga firmave me te njohura ne i...
 Verified  Updated
22

Albafoam Sh.p.k

Rruga Sabaudin Gabrani, Ish Misto Mame, Tirana
Kompania ALBAFOAM SH.P.K, u themelua në vitin 1994 në sipërfaqe 6.400 m2, pronësi private, bazuar në përvojën shumëvjeçare të kompanisë mëmë në Greqi, e cila ekziston që nga viti 1970. Nga fillimi i t...
 Verified  Updated
23

Auto Liredi

Rruga Dritan Hoxha, Tirana
Brator.com is a technology-driven eCommerce company improving the way drivers shop for the parts they need. After being in business for over 20 years, we’ve focused and streamlined our efforts to buil...
 Verified  Updated
24

Cen Artizani - Makarona Te Fresketa

Bulevardi Gjergj Fishta, Tirana
Prodhojme makarona te fresketa artizanale.
 Verified  Updated
25

Green Recycling

Rruga Demokracia, Lagje Nr 4, Kamez
Our mission is to help our customers manage waste paper and other waste materials through best-in-class services and solutions while safeguarding the environment and human health, and complying with r...
 Verified  Updated
26

Inkusat

Pogradec, Pogradec
TV KABLLOR INKUSAT, me teknologjine bashkekohore dixhitale dhe rrjetin modern te fibrave optike dhe coax, sjell per te gjitha familjet e Pogradecit sherbimin cilesor te Tv Kabllor Dixhital ne formatin...
 Verified  Updated
27

Karrotrec

Rruga Mihal Grameno, Nr. 214, Tirana
Ne ofrojme sherbime karrotreci ne raste defektesh apo aksidentesh per makinat qe prej vitit 2005.
 Verified  Updated
28

KL-ED Kabell

Rruga Pavaresia, Lgj. 13, Plazh, Perballe Hotel Florida, Durres
KL-ED FIBËR u themelua ne vitin 2005, si operator TV Kabllor analog. Ne vitin 2014 filloi procesin e digjitalizimit dhe ofrimi i sherbimi TV Digjital Kabllor,i licensuar nga AMA ( Autoriteti i Mediave...
 Verified  Updated
29

Lauma Lingerie

Autostrada Tirane - Elbasani Km 0, Teg, Tirana
LAUMA LINGERIE is a leading designer and producer of fashion lingerie in the Baltics with over 40 years of professional experience. The history of LAUMA brand began in 1971 in Latvia, that was also th...
 Verified  Updated
30
123...138
4,131 companies
Didn't find what you were looking for?
Tell us what is missing

Add Business

Do you like this list?
Share the link with others:

BACK TO TOP