Best Clothing and Accessories in Albania

Looking for Best Clothing and Accessories in Albania? Find the list of Top Best Clothing and Accessories in Albania on our business directory. Best Clothing and Accessories near me.
Looking for Best Clothing and Accessories in Albania? Find the list of Top Best Clothing and Accessories in Albania on our business directory. Best Clothing and Accessories near me.
We found 645 companies

PRIVE Luxury Menswear

Rruga Brigada e VIII, Tiranë 1019, Tirana
Duke përzgjedhur vetëm markat më të mira per meshkuj dhe më cilësore. Alexander McQueen, Balmain, Empoio Armani, Billionaire Couture, Corneliani, Dolce Gabbana, Dsquared, Etro, Fendi, Philipp Plein, J...
 Verified
1

ADIDAS

Rruga Myslym Shyri, Prane Vodafone, Tirana
Balkan Sport Ltd. is the leading company in the wholesale and retail sporting goods industry in Albania. We are the official distributor of the well-known brands adidas, Reebok, Head, Mares, Givova an...
 Verified  Updated
2

Elle Shoes

Autostrada Tirane - Elbasan Teg, Tirana
Elle nisi veprimtarine e saj ne vitin 1977 me misionin per te prodhuar kepuce komode dhe moderne duke iu pershtatur trendeve boterore. ELLE eshte perfaqesuese ne Shqiperi qe nga Nentori i vitit 2011. ...
 Verified  Updated
3

IL Cammino

Rruga Myslym Shyri, P. 46, Ap. 22, Tirana
Pas shume vitesh qe prej krijimit, ajo cka edhe sot Il Cammino® perfaqeson eshte mode, tendence, ngjyra, larmi, te kerkuara dhe te arritshme nga te gjithe, pa asnje perjashtim!
 Verified  Updated
4

Safety Albania shpk

Rruga Gjergj Legisi , Blloku Gintash Laprake, Tirana
veshje pune profesionale dhe pajisje mbrojtese ne pune Helmeta pune, veshje pune, kepuce pune , doreza pune
 Verified
5

Al Mar Shpk

Autostrada Tirane - Durres Km 28, Lagja 14, Shkozet, Durres
AL-MAR sh.p.k. zhvillon aktivitetin e saj ne fushen e prodhimit te ambalazheve plastike dhe te letres, me dhe pa stampim, te formave dhe dimensioneve te ndryshme. AL-MAR ka qene fabrika e pare shqipta...
 Verified  Updated
6

Bata

Autostrada Tirane - Durres Km 5, Tirana
From a one-man cobblers' operation in 1894, the Bata Shoe Company has grown to become one of the world's leading shoe manufacturing and retailing companies, with a retail network spanning across 70 co...
 Verified  Updated
7

BSB

Rruga Sami Frasheri, Nr. 5, Perballe Drejtorise Se Policise, Tirana
Since its launch back in 1980, the mission statement of BSB has always been to closely listen and respond to the needs of the most fashion forward and modern female consumer, by continuously presentin...
 Verified  Updated
8

Erozone

Autostrada Tirane - Durres Km 0, Qendra Tregtare Casa Italia, Tirana
Erozone është dyqani i preferuar i Shqiptarëve për Artikuj Erotikë, Veshje, Të Brendshme & Aks
 Verified  Updated
9

Gaga Style

Rruga Arkitekt Kasemi, Tek Brryli, Tirana
Veshje per femra nga masa 36-60 Cilesia me e mire, tendencat me te fundit. Dergesa te shpejta ne rrethe dhe Tirane.
 Verified  Updated
10

GEOX

Rruga Myslym Shyri, Tirana
To create something outstanding we sometimes need to break with tradition and common thinking. GEOX was born thanks to an unconventional idea of Mario Moretti Polegato, who cut holes in his rubber-sol...
 Verified  Updated
11

Koton

Autostrada Tirane - Durres Km 3, Qtu, Tirana
Brandi ndërkombëtar i veshjeve Koton e gjeni në QTU. Na vizitoni për të parë trendet më të fundit të modës dhe koleksionet e reja të veshjeve të një super cilësie me çmime të shumëllojshme....
 Verified  Updated
12

LC Waikiki

Toptani Shopping Center, 1st Floor, Rruga Abdi Toptani 1001, Tirana
We have been continuing our journey that we started in France in 1988, as a Turkish brand since 1997 under the structure of “LC Waikiki Mağazacılık Hizmetleri Ticaret A.Ş.”. We act with the philosophy...
 Verified  Updated
13

Levis Store

Rruga Mine Peza, Tirana
What started as an invention for the American worker became the uniform of progress. Worn by miners, cowboys, rebels, rock stars, presidents and everyday men and women, these functional pieces were th...
 Verified  Updated
14

Nike Store

Bulevardi Bajram Curri, Perballe Taiwan, Tirana
NIKE, Inc., named for the Greek goddess of victory, is the world's leading designer, marketer, and distributor of authentic athletic footwear, apparel, equipment, and accessories for a wide variety of...
 Verified  Updated
15

Sergio Paganelli

Autostrada Tirane - Elbasani Km 0, Tirana
By combining the traditional handwork and modern technology, Sergio Paganelli makes fashionable and trendy shoes for you.
 Verified  Updated
16

Sport Vision

Rruga Myslym Shyri, Prane Drejtorise Se Policise, Tirana
SPORT VISION ALBANIA, rrjeti më i madh i dyqaneve sportive në vend. Distributori kryesor në Shqipëri për firmat: Nike, Puma, Champion, Under Armour, Ellese etj. dhe ka të drejtën e shitjes me pakicë t...
 Verified  Updated
17

H&M Women

Rruga E Kavajes, Condor Center K. I, Tirana
H&M Group is a family of brands and businesses, making it possible for customers around the world to express themselves through fashion and design, and to choose a more sustainable lifestyle. We creat...
 Verified  Updated
18

La Femme

Rruga Vaso Pasha, Te Ish-blloku, Perballe Karburant "alpet", Tirana
 Verified  Updated
19

Acqua & Sapone

Rruga Mihal Grameno, Mbi Shkollen E Baletit, Tirana
 Verified  Updated
20

Flo Shoes Albania

Autostrada Tirane - Elbasani Km 0, Teg, Tirana
 Verified  Updated
21

Linja 600 Leke

Rruga Durresit, Tirana
 Verified  Updated
22

Mito By Caterina Firenze

Ish Kombinati I Tekstilit, Berat
MiTo by Caterina Firenze sh.p.k prodhon këpucë, sandale dhe çizme për femra për markat më të njohura ndërkombëtare. Produktet tona shiten në të gjithë botën nën emrat e markave më të njohura. Marrëdhe...
 Verified  Updated

Doca

Rruga Myslym Shyri, Nr. 46/1, Tirana
Founded in 1989, Doca is well known for its dynamic and creative approach to the high fashion and the latest fashion trends. The exciting story into the world of style begun with the famed Doca bags a...
 Verified  Updated

Andrea Bossi

Autostrada Tirane - Elbasan Teg, Tirana
E’ il lontano 1974 quando Vincenzo Merafina, armato solo della sua grande esperienza, intraprende una strada nuova. Apre una sartoria artigianale per la produzione di camicie da uomo . La capacità imp...
 Verified  Updated

By Class Albania

Rruga Abdi Toptani, Torre Drin, Tirana
By Class Këpucë, çanta, veshje dhe aksesore për femra meshkuj dhe fëmijë. Produkte origjinale të markave më të njohura Italiane nga Tod's, Hogan dhe Fay.
 Verified  Updated

Cacharel

Autostrada Tirane - Elbasani Km 0, Teg, Tirana
Gjithçka filloi në vitin 1958, kur Zhan BOUSQUET, i kualifikuar ne rrobaqepësi, vendosi të shkojë nga Nîmes në Paris për të dizenjuar krijimet e tij të para në një studio të vogël. Suksesi i koleksion...
 Verified  Updated

Carpisa

Autostrada Tirane - Elbasani Km 0, Teg, Tirana
Carpisa was founded just a few years ago but, in a short time, it has become a commercial phenomenon and since 2001 has worked to guarantee high-quality products at a low price. It’s easy to recognize...
 Verified  Updated

Cortefiel

Autostrada Tirane - Elbasani Km 0, Teg, Tirana
Cortefiel is the first brand created by Tendam. Since its inception, in 1945, it has sought its own style, based on elegance, quality, comfort and functionality. With this own style, the Spanish firm ...
 Verified  Updated

Office Shoes

Autostrada Tirane - Elbasani Km 0, Teg, Tirana
OFFICE SHOES është një nga dyqanet-zinxhirë udhëheqës në fushën e shitjes së këpucëve në Rajon. Këpucë cilësore, cmime të arsyeshme dhe staf dashamirës
 Verified  Updated
123...22
645 companies
Didn't find what you were looking for?
Tell us what is missing

Add Business

Do you like this list?
Share the link with others:

BACK TO TOP