The List of Restaurants in Tirana, Albania

Discover the Top Restaurants in Tirana, Albania Near Me. Read Reviews and Share your Experience by Leaving a Review
We found 1,761 companies

La Mozzarella Pizzeria Tirana

rruga reshit petrela, Tirana
La Mozzarella Pizzeria Tirana is one of the main important pizza restauarnts in the city center . Delivery , take away or seats available . Events available for birthdays or special event with friends...
 Verified
1

Adrion Ltd

Rruga Naim Frasheri, Nr. 4, Tirana
The establishment of Adrion in 1994 was not a coincidence. It started as a necessity after a period of 50 years, when the foreign press and books were prohibited in Albania. Those that were born and r...
 Verified
2

FPM Tutto Mobili

Autostrada Tirane - Durres Km 5, Tirana
With over 20 years of innovation and experience in the furniture industry, FPMTuttomobili has become an industry leader as a manufacturer of quality furniture products. Tirana is the headquarters of m...
 Verified
3

Gazeta Celesi

Rruga E Kavajes, Condor Center, Kati Iii, Tirana
Gazeta Çelësi, e para dhe e vetmja gazetë njoftimesh ekonomike dhe ofertash biznesi në Shqipëri! Që nga botimi i saj i parë në vitin 1998, është “tregu” i parë duke u kthyer në mjetin më të rëndësishë...
 Verified
4

Tuttestetica

Rruga Nikolla Tupe, Nr. 2/2, Tirana
TUTTESTETICA Gjithcka per relaxin dhe bukurine tuaj
 Verified
5

VOLKSWAGEN

Autostrada Tirane-Durres Km, 7, Rruga Monun, Tirana
Porsche Albania eshte importuesi ekskluziv i VW ne Shqiperi. VW makina pasagjeresh dhe makina Tregta
 Verified
6

Aladin

Rruga Zihni Sako, Prane Oxhakut, P. I Ri Ne Kryqezim, Tirana
Ne jemi kompania e parë e shitjeve online në Shqipëri. Të krijuar në nëntor të 2011-ës, si pjesë e kompanisë Aladini Trade Partner me nipt M02311002E. Tashmë mbas 9 vjetësh eksperiencë vendosëm të kal...
 Verified
7

Daku Oil Shpk

Rruga Halil Hoxha, Tirana
DAKU OIL eshte nje kompani qe qe shet lendet e djegshme si:nafte,benzine,gaz dhe vaj.Jemi prane jush
 Verified
8

Medusa Caffe

Rruga Ibrahim Rugova, Kompleksi Green Park, Kulla 2, K. Viii, Ap. 31, Tirana
Medusa Caffé was born in the old town of Trieste, Italy. Mr. President. Ben De Pietri formed a team with the best Italian espresso-wine tasters headed by Mr. Alberto Pipan, one of Italy's leading Ital...
 Verified
9

Ola Fast

Komuna E Parisit, Rruga Skender Luarasi, Nr. 4 Prane Kompleksit Dinamo, Tirana
Stafi i Ola Fast me 15 vjet eksperience ne Greqi ju garanton cilesi dhe sherbim korrekt.JU MIRPRESIM
 Verified
10

Pica Treni Hallall

Rruga Asim Vokshi, Te Stacioni i Trenit, Tirana
Ne kete faqe do te gjeni te gjitha sherbimet qe ofron piceria jone "Pica Treni"
 Verified
11

Wonderbites

Rr. Tish Daija, Komuna e Parisit, Kompleksi Kika 2, Tirana
When it comes to experiencing good food, great ambiance and upscale catering services, wonderbites is the place you are looking for. It is one of the most popular restaurants in Tirana, Albania that o...
 Verified

Amita

Autostrada Tirane - Durres Km 12, Perballe "city Park", Tirana
The Amita brand was born in 1983, opening the category of packaged juice in Greece. It is synonym of the juice category till nowadays, offering naturalness, pleasure, indulgence, to everyone at any ti...
 Verified

Blue Night

Rruga e Kavajes, Prane Pall Me Shigjeta, Ngjitur Me Shkollen Hoteleri Turizem, Tirana
 Verified
12

Pepsi

Autostrada Tirane - Durres Km 0, Rruga Dytesore, Kodi Postar 1001, Tirana
PepsiCo products are enjoyed by consumers more than one billion times a day in more than 200 countries and territories around the world. PepsiCo's product portfolio includes a wide range of enjoyable ...
 Verified

PSIKOTERAPI TIRANA

Rruga Myslym Shyri, P. 39, Shk. A/3, Mbrapa Vodafonit, Tirana
 Verified
13

Startek Shpk

Rruga Medar Shtylla, Tirana
Since first opening our doors , Startek Construction has earned a reputation of integrity, quality, service and attention to detail. Our growth from local builder into one of Tirana’s most respected, ...
 Verified

Vila Viktoria

Rruga Jul Variboba, Nr. 4/1, Prapa Piramides, Tirana
Mirepresim cdokend qe deshiron te ndaje me Vilen Victoria momentet e paharrueshme si dasma
 Verified

Big Pizza & Gjiro

Rruga Don Bosko, Tek Vizion Plus, Tirana
.Pizza .FastFood .Creperie -Sherbim i shpejt taxi
 Verified
14

Mr. Chicken

Rruga Abdyl Frasheri, Perball Elibrit Universitar, Tirana
|Mr Chicken| këtë vit festoi 20 vite nga hapja e tij. Tek ne do të gjeni një vend të ngrohtë e familjar ku cilësia dhe shërbimi janë prioriteti ynë kryesor.
 Verified
15
123...89
1,761 companies
Filter by City
Related Categories
 • Asian Restaurants
  0
 • Burger Restaurants
  0
 • Chinese Restaurants
  0
 • Creole Restaurants
  0
 • Cuban Restaurants
  0
 • European Restaurants
  0
 • Fast Food167
 • Fine Dining Restaurants
  0
 • Food Courts
  0
 • Food Trucks
  0
 • French Restaurants
  0
 • Fusion Restaurants
  0
 • Greek Restaurants
  0
 • Grill Restaurants
  0
 • Hot Dog Restaurants
  0
 • Indian Restaurants
  0
 • Italian Restaurants
  0
 • Japanese Restaurants
  0
 • Kebab Shops
  0
 • Korean Restaurants
  0
 • Malay Food
  0
 • Mauritian Restaurants
  0
 • Mediterranean Restaurants1
 • Mexican Restaurants
  0
 • Middle Eastern Restaurants
  0
 • Pizza Restaurants
  0
 • Restaurant Consultants
  0
 • Restaurant Franchising
  0
 • Seafood Restaurants
  0
 • Street Food1
 • Sushi Restaurants
  0
 • Tapas
  0
 • Thai Restaurants
  0
 • Turkish Restaurants
  0
 • Vegetarian and Vegan Restaurants16
 • World Cuisine
  0